Pielgrzymi z Polski modlili się w godzinę śmierci Papieża

27 July 2014Kilkuset pielgrzymów z Polski zgromadzonych na Placu świętego Piotra w Watykanie modliło się 2 kwietnia o godzinie 21.37, aby wyrazić swoją wdzięczność i przywiązanie do Jana Pawła II.

Rodacy papieża Polaka skupieni pod biało-czerwonymi sztandarami odmawiali Różaniec i śpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę”. Dokładnie o 21.37 – w godzinę śmierci Ojca Świętego –wypuścili w niebo białe, oświetlone lampiony w kształcie serc. Wzbudziło to entuzjazm pielgrzymów z innych krajów świata zgromadzonych na Placu św. Piotra. W tym momencie w oknie prywatnych apartamentów papieskich pojawił się Benedykt XVI i pozdrowił zgromadzonych.

„Jan Paweł II jest mi szczególnie bliski, gdyż mnie bierzmował. Wybór kard. Karola Wojtyły na papieża był wydarzeniem w czasach opresji komunizmu, który wtedy panował. Było to wielkie wydarzenie dla naszego narodu” – powiedziała KAI Stanisława Groń z Zawoi koło Częstochowy.

„Przyjeżdżam od sześciu lat do Rzymu w rocznicę śmierci papieża. Przemiany, które nastąpiły w Polsce i upadek komunizmu są zasługą Jana Pawła II. Jemu to zawdzięczamy. Wzbudził w Polakach nadzieję, że można coś zmienić w naszym kraju. To co wydawało nam się niemożliwe stało się możliwe” – mówiła obecna na placu, Irena Brożek, która przybyła w jednej z licznych pielgrzymek.

Artykuł pobrany ze strony KAI. Pełna wersja dostępna pod adresem http://ekai.pl/janpawel/x40165/pielgrzymi-z-polski-modlili-sie-w-godzine-smierci-papieza/

Kontakt

+48 502 343 719